Půjčky do 20 000 jsou mezi Čechy stále oblíbenější

Zájem Čechů o nejrůznější druhy půjček rok od roku stoupá. Na „vině“ je především nepříznivá ekonomická situace, která se prolíná s poklesem mezd i neustálým zvyšováním daní, zdražování cen energií i základních potravin. Lidé jsou tak často nuceni vzít si půjčku zejména na konci měsíce, kdy do další výplaty zbývá ještě několik málo dnů.

Co dělat v případě, že se v této situace ocitnete také vy a banka vám žádost o poskytnutí půjčky zamítne? Jak zafinancovat nevyhnutelně nutný lékařský zákrok? Z čeho zaplatit nájem? Odpověď přinášejí zejména nebankovní půjčky, které si získaly řadu spokojených klientů svou dostupností a minimální administrativou provázející jejich vyřízení.

Jak zažádat o nebankovní půjčky do 20 000?

K vyřízení vaší žádosti postačí ve většině případů pouze internetový formulář, který jednotlivé společnosti uveřejňují na svých stránkách. Jeho vyplnění vám nezabere více, než pár minut. Půjčka 20 000 Kč vám bude poskytnuta i v případě, že máte záznam v registru dlužníků nebo nechcete prokazovat výši svých příjmů. Pro většinu nebankovních půjček nepotřebujete ani ručitele nebo nemovitost, na kterou lze uvalit zástavu. Pokud vám tedy banka odmítla půjčit, obraťte se na nebankovní instituce, které vám v případě půjčky do 20 000 Kč vyjdou vhod.

Zajímavý článek:  Žití na dluh - "fenomén" dnešní doby

Jak nenaletět podvodníkům?

Nikdy nepodepisujte bianco směnky (směnky, které neobsahují přesně vypůjčenou částku). Také se straňte společností, které požadují za zprostředkování půjčky větší, či menší úplatu. S takovým poplatkem ani částkou, kterou jste si chtěli vypůjčit, byste se totiž už nikdy nemuseli setkat. Hlavním pravidlem je však vrátit půjčené prostředky včas.

V opačném případě by na vás čekaly nepříjemné pokuty, které by mohly ve finále převýšit samotnou hodnotu půjčky. Půjčujte si s rozmyslem a oslovte instituce s ověřenou základnou spokojených klientů.

geralt / Pixabay